.
..

Collegium Historicum UAM, kampus w Morasku.

Dzień Archeologii

24 lipca odbędzie się pierwsza polska edycja "Dnia Archeologii", którego pierwowzorem jest międzynarodowy "Day of Archaeology" zainaugurowany w Wielkiej Brytanii cztery lata temu. Wydarzenie odbywa się jedynie w przestrzeni Internetu.

Dzień Archeologii to inicjatywa społeczna, której celem jest pokazanie, czym na co dzień zajmują się archeolodzy. Jego celem jest zaprezentowanie, że wbrew ogólnemu poglądowi, archeologia to nie tylko wykopaliska, lecz także szereg innych, bardzo nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie metod badawczych.

.....
.
Z jednej strony archeolodzy mogą wypowiedzieć się na temat ich codziennych zajęć, przedstawić siebie i swoją profesję z bardzo indywidualnego punktu widzenia. Z drugiej strony zaś jest to miejsce i moment, kiedy "nie-archeolodzy" mają możliwość skonfrontowania swojego zdania z profesjonalistami oraz wypowiedzieć się na temat przeszłości, dziedzictwa i oczywiście samej archeologii.

Dzień Archeologii” ma również zainicjować dialog pomiędzy archeologami a społeczeństwem, a także wspólną dyskusję nad dziedzictwem archeologicznym i archeologią.

Zachęcamy do publikowania wpisów na stronie internetowej www.dzienarcheologii.pl. Może być to krótki tekst, zdjęcie, rysunek czy film.
 
Projekt "Dnia Archeologii" tworzony jest w Instytucie Prahistorii UAM w Poznaniu, w ramach europejskiego projektu NEARCH (www.nearch.eu), którego celem jest stworzenie dialogu między społeczeństwem a naukowcami. 
 

Kontakt z organizatorami:

Tel: 509 720 291 
e-mail: dzienarcheologii@gmail.com


 
 

 

..

..........................................................................................................................................


 
INSTYTUT ARCHEOLOGII UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 POZNAŃ, tel. (61) 829-1406, e-mail: iauam@amu.edu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.