Promocja książki: „Mikroprzeszłość. Badania specjalistyczne w archeologii”

Szanowni Państwo,

Dziekan Wydziału Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić Państwa na promocję książki pod redakcją Aldony Kurzawskiej i Iwony Sobkowiak-Tabaki „Mikroprzeszłość. Badania specjalistyczne w archeologii”.

Prezentacja odbędzie się w piątek, 01. kwietnia 2022 r. o godzinie 12.00 w sali 1.43 (im. Józefa Kostrzewskiego) w budynku Collegium Historicum przy ulicy Uniwersytetu Poznańskiego 7.

Książka zawiera 21 artykułów, traktujących o badaniach specjalistycznych w polskiej archeologii i o najnowszych osiągnięciach w tym zakresie. W publikacji zawarto przykłady możliwości badawczych poszczególnych dziedzin związanych z archeologią w odniesieniu do konkretnych stanowisk czy problemów naukowych. Każdy z rozdziałów opisuje analizy specjalistyczne od pobierania prób i materiałów na stanowisku archeologicznym po analizę w laboratorium, opis stosowanych urządzeń i metod oraz opracowanie wyników badań. Opowiada tak naprawdę historię wielu ciekawych odkryć archeologicznych, których dokonano w laboratoriach. Odkrywania tego, co niewidoczne.