Rozpoczynamy kolejny V Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2021, pod Patronatem JM Rektora UAM oraz Dziekanów, Wydziału Studiów Edukacyjnych, Wydziału Antropologii  i Kulturoznawstwa w ramach tegorocznego XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wydarzenie artystyczne on-line.

Nie samą nauką żyje człowiek! Świat ma wiele barw i odcieni wrażliwości! Zachęcamy studentów UAM do podjęcia tego artystycznego wyzwania  i zdobycia głównej I Nagrody Rektora UAM oraz atrakcyjnych nagród pozostałych Fundatorów! Prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek, Laboratorium Edukacji Artystycznej WSE zaprasza serdecznie do uczestnictwa w tym prestiżowym wydarzeniu artystycznym, którego celem jest wspieranie twórczości plastycznej studentów oraz popularyzacja edukacji artystycznej i jej wartości na forum akademickim.

Tegoroczne hasło: "Przestrzenie wrażliwości" w kontekście współczesnego funkcjonowania, wydaje się bardzo istotne. Covid-19 długotrwała pandemia, jako moment zaskoczenia, przeorganizowania własnego życia, izolacji, narastających problemów, chorób, ludzkich dramatów i alienacji, pozostawi na długo swój ślad  w wymiarze jednostkowym i społecznym. Twierdzenie, że wielkość człowieka poznaje się szczególnie w sytuacjach trudnych, również i dziś, zmusza do refleksji nad kondycją ludzkiego humanizmu i świata wartości. Termin nadsyłania fotografii prac do dn. 30.09. 2021 r., umożliwia uczestnikom wakacyjne działanie twórcze w oparciu o motywacje i zachwyty nad pięknem otaczającej natury. Można więc dostrzec, że konkursowe hasło jest bardzo pojemne i jak na „przestrzeń wrażliwości” przystało, stwarza szerokie możliwości plastycznej jego interpretacji oraz autorskiej wypowiedzi ekspresyjnej.

Celem konkursu jest umożliwienie studentom UAM, zaprezentowania ich artystycznej pasji, kreatywności, ciekawych rozwiązań plastycznych, wynikających z fascynacji procesem tworzenia oraz chęci upublicznienia własnej ekspresyjności.

Pomysłodawcą i koordynatorem ośmiu edycji Międzywydziałowego Konkursu Plastycznego z cyklu „Studenckie impresje” oraz czterech odsłon konkursowych  w formule uczelnianej jest prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek, kierownik Laboratorium Edukacji Artystycznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.Funkcję Sekretarza konkursu pełni Malwina Dobrogojska.,Studenckie Koło Edukacji Artystycznej „Pro Arte”.

Uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach prac Komisji Konkursowej  w dn.11.10. 2021 r. Wręczenie nagród z udziałem Władz Rektorskich i Dziekańskich, zaplanowano między 15.10 a 31.10. Szczegóły będą podane w późniejszym terminie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany formy wręczenia nagród w przypadku aktywizacji pandemii. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana on-line w ramach XXIV PFNiS w dniach od 08.11-19.11.2021 r.

Zdjęcia prac z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii oraz technik mieszanych, należy przesłać do dnia 30.09.2021 r., zgodnie z zasadami uwzględnionymi w regulaminie konkursu. Jury konkursowe, dokona wyboru najciekawszych prac, które prezentowane będą na wystawie pokonkursowej on-line. Na uczestników tego istotnego wydarzenia artystycznego, czeka  atrakcyjna I Nagroda ufundowana przez JM Rektora UAM oraz cenne nagrody i wyróżnienia pozostałych Fundatorów. Termin wręczenia nagród i  forma ich przekazania, zostaną dookreślone w kolejnym komunikacie. Adres do korespondencji i nadsyłania prac: konkursplastyczny.uam@amu.edu.pl

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
KPL-21_Formularz-uczestnictwa.doc 9.06.2021 Maciej Bether
DOC