Wykład prof. Helle Vandkilde, pt. “Beautiful but violent warriors”

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wykład prof. Helle Vandkilde, pt. “Beautiful but violent warriors”, który odbędzie się 27 kwietnia (czwartek), o godz. 13.15 w Sali 1.43, w budynku Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań.

Helle Vandkilde jest profesorem archeologii na Uniwersytecie w Aarhus w Danii. Jest znaną na całym świecie badaczką epoki brązu oraz pradziejowych wojowników i działań typu warfare. Jej badania mają zasięg ogólnoeuropejski i globalny, a jednocześnie poruszają kwestie „przeszłości w teraźniejszości”, mobilności kulturowej, transkulturowości i religijności. Helle Vandkilde prowadziła badania terenowe w Danii, Skanii, Krecie, Rumunii i Papui-Nowej Gwinei. Koordynowała lub była partnerem wielu pionierskich projektów interdyscyplinarnych na styku archeologii, antropologii i nauk przyrodniczych, finansowanych z funduszy krajowych, europejskich oraz międzynarodowych. Jest autorką wielu artykułów naukowych oraz monografii, a także recenzentką międzynarodowych programów badawczych i czasopism.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Helle Vandkilde 27.04.2023.pdf 12.04.2023 Maciej Bether
Pobierz PDF Helle Vandkilde 27.04.2023.pdf(476.4 KB)