Dr Jędrzej Proch został laureatem konkursu Komitetu Chemii Analitycznej PAN

Dr Jędrzej Proch z Wydział Chemii UAM i Wydział Archeologii UAM został laureatem konkursu Komitetu Chemii Analitycznej PAN na najlepszą pracę doktorską z zakresu chemii analitycznej w kategorii najlepsza praca doktorska z analitycznej spektrometrii.

Nagrodzona praca nosi tytuł “Hyphenated systems based on detection by optical emission spectrometry in determination of metals and metalloids species” i jest zbiorem czterech artykułów naukowych, opisujących nowatorskie układy łączone do oznaczania form metali i metaloidów w próbkach środowiskowych, archeologicznych oraz żywności (yerba mate).

Publikacje ukazały się w renomowanych czasopismach i powstały pod kierunkiem prof. Przemysława Niedzielskiego z Zakładu Chemii Analitycznej.

Gratulujemy!

Fot. WCh.