Data publikacji w serwisie:

Uniwersytet Otwarty UAM

Serdecznie zapraszamy do wybrania kursów oferowanych przez Wydział Archeologii w ramach wiosennej edycji Uniwersytetu Otwartego UAM!

  • Myśl jak starożytny Egipcjanin – dr Andrzej Ćwiek

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z aspektami egipskiej cywilizacji, które umożliwiły jej nadzwyczajne osiągnięcia i trwanie przez trzy tysiące lat. Przedstawienie ich potencjalnej wartości i możliwości zastosowania współcześnie.

Więcej informacji:https://uo.amu.edu.pl/kursy/mysl-jak-starozytny-egipcjanin

  • Rytuał, religia i sztuka w epoce kamienia Bliskiego Wschodu - dr Patrycja Filipowicz, dr Katarzyna Harabasz

Celem kursu jest systematyczne omówienie najważniejszych zagadnień dotyczących rytuału, religii i sztuki na obszarze Bliskiego Wschodu w Epoce Kamienia (10-6 tys. lat p.n.e.). Oprócz ogólnego wprowadzenia w tematykę rytuału czy zagadnień związanych ze śmiercią, pamięcią i kultem przodków, na zajęciach omówione zostaną kluczowe dla rozważań dotyczących religii m.in. praktyki grzebania zmarłych, symbolika darów grobowych, czy znaczenie sztuki i motywów ikonograficznych w kontekście rytuału.

Więcej informacji:https://uo.amu.edu.pl/kursy/rytual-religia-i-sztuka-w-epoce-kamienia-bliskiego-wschodu

  • O badaczach, zabytkach i odkryciach- archeologia basenu morza śródziemnego- mgr Karolina Joka, dr Jędrzej Hordecki

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z historią archeologii śródziemnomorskiej oraz Mezopotamii,  i przedstawienie jej największych i najnowszych odkryć.

Więcej informacji:https://uo.amu.edu.pl/kursy/o-badaczach-zabytkach-i-odkryciach-archeologia-basenu-morza-srodziemnego

Więcej informacji dotyczących kursów jak i rejestracji znajduje się pod powyższymi linkami, na stronie Uniwersytetu Otwartego. Zapisy odbywają się poprzez zgłoszenie na stroniehttps://uo.amu.edu.pl/kursy, gdzie także znajduje się pełna oferta Uniwersytetu Otwartego UAM. Rekrutacja potrwa do 8 marca br. Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie marca.

Uwaga! Z powodu pandemii, wszystkie kursy odbywają się wyłącznie w trybie zdalnym.

Serdecznie zapraszamy!